Topic-icon Listy do Leszka – pożegnanie

Więcej
2 lata 5 miesiąc temu - 2 lata 5 miesiąc temu #1 przez Krzysiek
Krzysiek stworzył temat: Listy do Leszka – pożegnanie
Drogi Leszku
Leszek Szymkiewicz
1952 - 2017

Chociaż jest z nami od momentu naszych narodzin nie wiemy nic o jej istocie, nie wiemy kiedy, po co i dlaczego. Ten brak wiedzy częściowo zastępuje nam wiara i religia ale wciąż pozostaje tak wiele wątpliwości - śmierć ciągle jest dla nas wszystkich wielką zagadką. Bezceremonialnie i nagle przecina wszystkie więzi, jakie dotychczas pracowicie zbudowaliśmy ze światem, niespodziewanie wyrywa nas z otoczenia i przenosi w niewiadome.

Pewnie dlatego tak bardzo chcemy wszyscy pozostawić po sobie jakiś ślad, żeby ludzie z przyszłości wiedzieli o nas, o naszym istnieniu. Nie możemy zatrzymać życia, ale możemy zachować pamięć – w sercach rodziny, przyjaciół czy wielu innych osób, spotkanych w tej podróży. Możemy również pielęgnować historię naszych przodków wierząc, że ktoś kiedyś z równą miłością i dbałością pochyli się nad pożółkłymi kartami naszych własnych dni.

Ty dobrze wiedziałeś jak ważna jest świadomość własnych korzeni, znajomość miejsc i zdarzeń, połączonych z każdym człowiekiem tysiącami niewidzialnych nici – uratowałeś od zapomnienia tak dużą część historii swojej rodziny, nierozerwalnie złączonej z historią naszego miasta:
Bazyli Nawarro , Listy do Wiednia czy nasze dyskusje na forum.

Dziękuję za przyjaźń, za lekcje historii i patriotyzmu – tak się jakoś składa, że najbardziej kochają to nasze miasteczko ci, którzy stąd wyjechali. Może z daleka lepiej widać? Może nie dostrzega się wówczas mało znaczących drobiazgów a cała uwaga skupia się na tym szczęśliwych chwilach naszego życia, naszej młodości w tym czasie i miejscu?
Dziękuję Ci za to, że byłeś i dalej jesteś z nami!
Odpoczywaj w pokoju


Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 5 miesiąc temu #2 przez Lech
Lech odpowiedział w temacie: Listy do Leszka – pożegnanie
Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.
Żegnaj Leszku

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 5 miesiąc temu #3 przez Hektores
Hektores odpowiedział w temacie: Listy do Leszka – pożegnanie
Każdy człowiek, nawet najskromniejszy,
zostawia ślad po sobie,
jego życie zahacza o przeszłość i sięga w przyszłość...

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 5 miesiąc temu - 2 lata 5 miesiąc temu #4 przez Krajanka
Krajanka odpowiedział w temacie: Listy do Leszka – pożegnanie
Leszku, przecież teraz już wiesz....... w piękną uroczystość zostałeś zabrany spośród nas. A na "prima aprilis" uśmiechnij się do nas spłakanych...

A że wszyscyśmy Ci wdzięczni i zobowiązani za dzielenie się na Andreovii nieocenioną Twoją wiedzą, więc nie tylko na moją pamięć możesz liczyć.
Powiedz proszę, czy właśnie to kryje się pod jakże archaicznym, a i technicznym pojęciem "świętych obcowanie"?

Miałam szczęście widzieć się z Tobą na sławetnym zjeździe. Za takich prawych ludzi jak Ty, Bogu niech będą dzięki!

PS. Piotra od nas uściskaj. Jak uczy nas wiara, będę w Waszej intencji ofiarować dobrowolne praktyki pokutne, bo ...o przyjaciół trzeba się troszczyć tu
na ziemi, a i nie opuszczać rąk, gdy oni opuszczają ten ziemski padół.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 5 miesiąc temu #5 przez ARS
ARS odpowiedział w temacie: Listy do Leszka – pożegnanie
Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie,
a światłość wiekuista niechaj mu świeci.
Niech odpoczywa w pokoju.
(*)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.