Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/smarmen/domains/andreovia.pl/public_html/components/com_k2/models/item.php on line 877

Most na Brzeźnicy

 

W zbiorach Muzeum im. Przypkowskich udostępnionych Andreovii znalazłem dwa zdjęcia (fot. z lewej), które jak mi się zdawało, przedstawiały most na ul. Kieleckiej, lecz pewności nie miałem. Dotykanie historii, to równocześnie wielka lekcja pokory i cierpliwości. Czego nie da się wyjaśnić dzisiaj trzeba po prostu odłożyć na jakiś czas. Szczęście sprzyja śmiałym... i cierpliwym :)

Tym razem nie minęło dużo czasu, kiedy na jednej ze znanych aukcji internetowych znalazłem zdjęcie (fot. z prawej) pokazujące z pewnością budowę mostu na ul. Kieleckiej bo w tle, po lewej stronie widać wieże kościoła Św. Trójcy.

Potem wystarczyło już „tylko” porównać konstrukcje mostów na zdjęciach, żeby wydać werdykt. Na razie zagadka jest wyjaśniona - przynajmniej do czasu, kiedy znajdę kolejne zdjęcie mostu. Nowe okoliczności sprawią, że pracowicie składana konstrukcja wyjaśnień runie, jak domek z kart i zabawę trzeba rozpoczynać od nowa.

Ale ja jestem tylko amatorem, więc mam niewyczerpany limit błędów :)

opracowanie: Krzysiek Maziarz


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/smarmen/domains/andreovia.pl/public_html/templates/jsn_boot_pro/html/com_k2/templates/default/item.php on line 148

Więcej w tej kategorii: