Topic-icon Pułkownik Józef Hartman

Więcej
9 miesiąc 6 godzin temu - 9 miesiąc 6 godzin temu #1 przez Krzysiek
Krzysiek stworzył temat: Pułkownik Józef Hartman
Napisała do nas Pani Danuta:

Szanowni Państwo,
Podglądałam niejednokrotnie anonimowo, co się dzieje na Waszym ciekawym i cennym dla miasta i regionu portalu. Gratuluję pomysłu i wytrwałości w działaniu.
Dziś się ujawniam, bo chcę dorzucić informację o nowej książce i "odkrytym" nietuzinkowym bohaterze z naszego regionu i Jędrzejowa. Dowiedziałam się o Nim na wystawie zorganizowanej w Archiwum Państwowym w Kielcach. Mowa tu o jednym z twórców naszej Niepodległości - Józefie Hartmanie, urodzonym w Swaryszowie (tym samym Swaryszowie, w którym rozegrała się tragedia w czasie II wojny, o czym piszecie na Waszej stronie).
Nie będę tu przytaczać Jego cennych zasług dla Rzeczpospolitej - proszę przejrzeć artykuł .
Na temat bohatera ukazała się również bogato ilustrowana książka, napisana przez pracowników NAC (Narodowe Archiwum Cyfrowe) i tamże opublikowana w formie cyfrowej. Bardzo polecam do przejrzenia publikację NAC
Przesyłam serdeczne pozdrowienia
D.L.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 miesiąc 1 godzinę temu - 9 miesiąc 1 godzinę temu #2 przez Lech
Lech odpowiedział w temacie: Pułkownik Józef Hartman
Jakież zrządzenie losu,jest na Andreovii fotografia Józefa Hartmana,kończył Seminarium Nauczycielskie w 1917 roku razem z moim dziadkiem Janem Zakrzewskim i jego bratem AntonimZakrzewskim .Józef Hartman jest z lewej strony w drugim rzędzie od góry jako czwarty.Teraz kojarzy mi się zdjęcie które było u mojej babci w domu.Był na nim żołnierz podhalańczyk i był to pewnie Józef Hartman który pewnie znał się z moim dziadkiem i być może byli kolegami.
Bardzo polecam publikację NAC o Józefie Hartmanie bardzo ciekawe życie.


Załączniki:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.