Topic-icon poszukiwania: Józef Holzhausen

Więcej
5 lata 7 miesiąc temu - 5 lata 5 miesiąc temu #1 przez Krzysiek
poszukiwania: Józef Holzhausen was created by Krzysiek
Napisał nasz kolega Jacek z następującą prośbą:

Pozwoliłem sobie napisać do Pana po długiej przerwie. Tym razem chciałbym się zwrócić o pomoc w poszukiwaniach informacji na temat funkcjonariusza polskiej Policji GG komisarza Józefa Holzhausena, ur. 25.09.1892r. (załączam fotografię) Ten oficer Policji państwowej, w czasie II wojny św. był Komendantem Policji Polskiej w Jędrzejowie. Ponoć współpracował z polskim podziemiem, po wojnie sądzony za przynależność do WiN-u.
Na postać kom. Holzhausena natknąłem się pomagając kolegom z Szamotuł zgromadzić materiały na temat przedwojennych policjantów służących na terenie ich powiatu. Jednym z Komendantów Powiatowych PP był właśnie kom. Józef Holzhausen. Udało nam się dotrzeć do jego potomków. Staramy się poznać jego losy.
Poszukuję każdej wiadomości na jego temat. Zwróciłem się do kieleckiego oddziału IPN, jednak nie mają tam informacji. Pomyślałem więc o Pana świetnym portalu, który skupia wokół siebie pasjonatów historii Jędrzejowa. A ponieważ postać kom. Holzhausena wiąże się z Jędrzejowem, całkiem możliwe, że jakieś materiały się znajdą. Pozwoliłem sobie więc napisać do Pana.
Czy ma Pan jakąś wiedzę na jego temat? A może podpowie mi Pan gdzie ewentualnie mógłbym takich materiałów szukać? Może udało by się, podobnie jak w przypadku post. Stępnia, umieścić wiadomość na forum Andreovia?
Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.
Załączam fotografię jedynego dokumentu, do którego udało nam się dotrzeć, a który potwierdza, że Holzhausen był w Jędrzejowie. Opieraliśmy się dotychczas na opowieściach z rodziny policjanta, która twierdziła, że pracował we Włoszczowie, przy czym w czasie wojny zdaje się Włoszczowa podlegała pod Jędrzejów.


Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.