Wszystko możliwe.

Przyjmując datę 879, to ponoć kraina z Karpatami aż po rzekę Pilica zwała się Wielką Chrobacją i należała do Księstwa Wielkomorawskiego, gdzie wtedy prowadzili chrystianizację Słowian św. Cyryl i Metody. 31 grudnia 1980 roku Jan Paweł II ogłosił patronami Europy świętych Cyryla i Metodego – w 1100. rocznicę śmierci Cyryla.
Aby jeszcze bardziej zagmatwać zamieszczam wzmiankę o Jędrzejowie, jaką znalazłem pośród dawnej literatury.
Mianowicie, w X wieku było w zwyczaju, że ludzie z pobożności, opuszczając wszystko. udawali się na miejsca ustronne wśród lasów, obok rzeczki, w dobrej glebie dla korzonków, grzybów i jagód, urządzając sobie pustelnię na mieszkanie i modlitwy.
Podobna pustelnia Św. Katarzyny była w górach Świętokrzyskich za Kielcami, gdzie mieszkali pustelnicy czyli eremici (przez przepisywaczów kronik przekręceni na emerytów) w miejscu obecnego klasztoru i kościoła Św. Katarzyny.
Grecki wyraz: ereemos znaczy: pustynia. a eremici są pustelnicy czyli ludzie samotni. Eerem oznacza pustelnię, ustronie.
Takaż pustelnia czyli ustronie przez pustelników pod wezwaniem Św. Katarzyny założona powstaje wśród lasów na górze koło jeziorka obok świątyni pogańskiej w miejscu Brzeszynek, Brzyźnia później Brzeźnica. a potem Jędrzejowem zwanem.
Na miejscu świątyni pogańskiej powstaje kościół pod wezwaniem Św. Trójcy, jednak dawną patronkę pustelni Św. Katarzynę dotąd (początek XX wieku) parafia Jędrzejowska czci odpustem parafialnym.
Dopiero w jakieś 160 lat po drugiej stronie jeziorka w nizinie założono kościół i klasztor Cystersów.
??