Topic-icon Harcerze w wojnie polsko-bolszewickiej

Więcej
4 lata 3 tygodni temu - 4 lata 3 tygodni temu #1 przez Krzysiek
Harcerze w wojnie polsko-bolszewickiej was created by Krzysiek
Nakładem Instytutu Pamięci Narodowej ukazała się książka autorstwa Tomasza Sikorskiego pt. HARCERZE W WOJNIE POLSKO-BOLSZEWICKIEJ
W publikacji wykorzystano m.in. zdjęcie ze zbiorów portalu Andreovia.pl , na którym są:
Aleksander Nieszyn
Stanisław Łazarz
Romuald Kozłowski
Wincenty Wójcicki
Michał Wójcicki
Janusz Goślicki
Eugeniusz Pomorski
Józef Lech
Józef Nawrot
Rajmund Szczeciński


Dzięki uprzejmości IPN posiadamy kilka egzemplarzy książki w wersji papierowej, z przeznaczeniem głównie dla potomków/rodzin osób widocznych na zdjęciu. Zainteresowanych proszę o zgłoszenie e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z informacją kogo z ww. osób dotyczy powinowactwo. Ewentualne koszty przesyłki uzgodnimy w korespondencji.

W wersji PDF książkę można pobrać ze strony IPN .

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 3 tygodni temu - 4 lata 3 tygodni temu #2 przez Krajanka
Replied by Krajanka on topic Harcerze w wojnie polsko-bolszewickiej
Uprzejmie melduję, że już podałam adres do syna harcerza Rajmunda Szczecińskiego na skrzynkę Krzyśka celem wysłania tej publikacji.
Co ciekawe, że głównie dzięki Andreovii syn ( też harcerz) dowiedział się na stare lata, że jego śp. Ojciec w młodości brał udział w wojnie polsko-bolszewickiej.
Po prostu w domu się o tym nie mówiło.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #3 przez Krajanka
Replied by Krajanka on topic Harcerze w wojnie polsko-bolszewickiej
Konsekwencja naszych przodków popłaca. Nam popłaca.
Trzymam w ręku broszurę o dzielnych dziewczętach i chłopakach, którzy w 1920 roku ruszyli na ratunek świeżo odzyskanej wolności Polski.
Uznali oni, bez wykrętów, że najwyższą wartością jest dobro ojczyzny. Patrzę w ich twarze.
Robię tymczasem rachunek sumienia z własnej uczciwości i rzetelności wobec wyznawanych wartości. Jakie dziś są dla mnie i bliskich najważniejsze? Czy jest wśród nich moja Ojczyzna?

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.