Topic-icon Św. Mikołaj… z Jędrzejowa :)

Więcej
1 tydzień 17 godzin temu - 1 tydzień 16 godzin temu #1 przez Krzysiek
Krzysiek tworzy temat: Św. Mikołaj… z Jędrzejowa :)
Drodzy,
Na co dzień pasjonujemy się pielęgnowaniem pamięci o historii naszego regionu. Robimy to, co jest dla nas ważne, aby utrzymać ten niezwykły, emocjonalny związek z przeszłością, będący dla nas często sensem życia, źródłem naszej siły, istotą naszego człowieczeństwa. Nasze działania dotyczą w większości osób i historii, które już odeszły z tego świata.
Jednak każdy z żyjących ma także swoją własną żywą historię, nierzadko tragiczną, nacechowaną cierpieniem własnym lub osób nam najbliższych. To także bardzo ważne zdarzenia, bo uczą nas między innymi humanizmu, bez którego nie ma dla ludzi przyszłości.

Zbliża się dzień Świętego Mikołaja, kiedy tradycyjnie obdarowujemy dzieci różnymi prezentami. Proszę Was – zwróćcie przy tej okazji swoją uwagę także na inne maluchy, być może jeszcze bardziej potrzebujące Waszej pomocy.
My tradycyjnie już wspieramy Fundację Alma Spei z Krakowa – kiedyś bardzo nam pomogli w trudnej sytuacji, więc teraz oddajemy sercem za serce :)

Możliwości jest wiele – wykorzystajcie je, w dzisiejszych czasach to takie proste, nawet nie trzeba wychodzić z domu.
Wspieranie potrzebujących jest także doskonałym sposobem na odwrócenie uwagi od własnych problemów i bardzo pomaga – zarówno darczyńcom jak i obdarowanym.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

JSN Boot template designed by JoomlaShine.com